Dentální hygiena

Dentální hygiena je určena pro každého pacienta se zájmem o zlepšení a udržení zdravých zubů a dásní.

Je vhodné, abyste před návštěvou dentální hygieny navštívili vašeho stomatologa. Ten vám vyšetří dásně (běžně se takto děje v průběhu vaší preventivní prohlídky) a doporučí strategii a šíři ošetření dentální hygienistkou.

Dentální hygienistka se specializuje na odstraňování zubního kamene, očistu zubů od nánosů plaku a pigmentace a podporu zdraví parodontu – tj. zdravých dásní a veškerých tkání držících zub v kosti.

Pokud parodont onemocní, jeho schopnost udržet zub pevný v kosti se sníží. V nejhorších případech chronické záněty dásní způsobí takový úbytek kosti a opory zubu, že zasažené zuby jsou nenávratně ztraceny.

Někteří mohou být více náchylní k onemocnění parodontu. Pokud se ve vaší rodině (u matky, otce, babičky či dědečka) vyskytla předčasná ztráta chrupu, neznamená to, že i vy musíte skončit předčasně s celkovými náhradami. Váš organismus zvýšeně reaguje na přítomnost plaku a zánět dásně se tak může vyvinout rychleji a mít drastičtější následky.

Pravidelná každodenní zvýšená péče a perfektní odstraňování plaku, čisté zuby a dáseň bez dráždění vám umožní ve většině případů předejít nepříjemným komplikacím a ztrátám zubů.

Záleží hlavně na vás a na vašem nasazení. My jsme vám připraveni pomoci a podporovat vás ve vašem snažení.