Estetické ošetření

Velké mezery mezi zuby? Zbarvené zuby? Nehezké výplně... to vše se dá změnit.

Můžete zvolit nové kompositní výplně sjednocující barvu a tvar zubu, či keramické fasety nebo celokeramické korunky umožňující přirozený prostup světla a přinášející přirozený efekt zubu. Díky špičkovému vybavení naší laboratoře vám jsme schopni nabídnout finální ošetření na počkání.

V případě, že se vám nelíbí odstín vašich přirozených zubů, je možné tento odstín změnit pomocí bělení. Bělení zubů může být vnější anebo vnitřní.

Vnitřní bělení zubu

je vhodné u zubu mrtvého s kvalitní kořenovou výplní. Zbarvené mrtvé zuby je možno ve většině případů vybělit do téměř původního odstínu. Dá se tím tak v mnohých případech předejít razantní preparaci zubu na korunku.

beleni

Před a po vnitřním bělení mrtvého zubu ( přední levý řezák).

Vnější bělení

je vhodné na zuby s přirozenou sklovinou. Bělicí přípravky nebělí korunky či výplně. Tyto by zůstaly beze změny a po vybělení zubů by mohly vyžadovat předělání, aby dále esteticky vyhovovaly novému odstínu ostatních zubů.

Každý má jiný typ skloviny a barvu dentinu, takže i průběh bělení zubů je individuální. Některým se odstín změní po pár použitích bělícího gelu, jiným bude změna odstínu trvat delší dobu. Z toho důvodu rozsah změny odstínu a rychlost nabytí vytouženého odstínu nemůžeme garantovat.

V běžném případě jsou potřeba 3 návštěvy:

1. Vyšetření zubů a zhodnocení indikace bělení; v případě vhodnosti ošetření se odeberou otisky pro individuální nosiče bělícího gelu

2. Zkouška nosičů, instruktáž a fotografická dokumentace počátečního odstínu zubů. Před započetím bělení zubů je důležité mít zuby nánosů prosté. Proto doporučujeme návštěvu dentální hygieny

3. Ve většině případů kontrola po dvou týdnech používání bělícího prostředku. Kontrola a dokumentace nového odstínu.

 

Nevýhodou vnějšího bělení může být přecitlivělost zubů v období bělení. Naše klinika nabízí domácí bělení zubů, které vám umožňuje přerušit program v případě zvýšené citlivosti. Také vám nabídneme přípravek na snížení citlivosti v době bělení.

Pokud máte sklovinu s demineralizovanými oblastmi, bělení zubů by mohlo způsobit zhoršení stavu, vznik kavity a někdy i ovlivnit vitalitu zubu.

Nedoporučujeme bělení zubů bez odborného dohledu stomatologa.